پیش بینی های یک آینده شناس درباره رابطه جنسی و عاشقی در ۱۰۰ سال آینده

پیش بینی های یک آینده شناس درباره رابطه جنسی و عاشقی در ۱۰۰ سال آینده

آشنایی و ازدواج در سال ۲۱۲۳ چگونه خواهد بود؟ آیا چت بات ها و متاورس همه چیز را تحت سلطه خود می‌گیرند، یا هنوز جایی برای عاشقانه ها در زندگی واقعی وجود خواهد داشت؟ تام چیزرایت (Tom Cheesewright)، آینده‌ شناس و نویسنده، پیش‌بینی‌های خود را به ما می‌گوید.

جزیره عشق برای جویندگان عشق

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

زندگی پس از طلاق با اکنون بسیار متفاوت خواهد بود. مجردهایی که به دنبال یک رابطه جدی جدید هستند، می‌توانند در یک «تعطیلات دوستیابی» برساخته، با افراد همفکر خود معاشرت کنند؛ جایی که بیشتر وقت ما در دنیای مجازی مانند متاورس صرف می‌شود، احتمالا در آینده در زندگی واقعی به دنبال روابط جدی جدید خواهیم بود.

تعطیلات دوستیابی برای مجردهایی که به دنبال سروسامان گرفتن هستند عادی خواهد شد و کمی شبیه شوی تلویزیونی بریتانیایی جزیره عشق (Love Island) عمل خواهد کرد.

اما افرادی که به دنبال رابطه عاشقانه نیستند، می‌توانند از ربات‌های پیشرفته‌تری استفاده کنند. رابطه جنسی با ربات‌ها، مخصوصا پس از طلاق، برای کسانی که دیگر نمی‌خواهند به کسی تعهد داشته باشند رایج‌تر خواهد بود.

اسباب‌ بازی‌ های جنسی پیچیده‌تر و قابل قبول‌تر خواهند بود، به‌ویژه برای کسانی که آمادگی یک رابطه انسانی دیگر را ندارند و مرز بین اسباب ‌بازی ‌های جنسی و ربات‌ های جنسی محو خواهد شد: حقیقتا تفاوت بین یک اسباب بازی که می‌آموزد شما چه چیزی را دوست دارید و یک ربات چیست؟

زندگی واقعی جایگزین واقعیت مجازی می‌شود

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

برای کسانی که می‌خواهند یک قرار معمولی داشته باشند، کشیدن انگشت به سمت راست با مهمانی های شام زمان قدیم جایگزین می‌شود.

در طول ۱۲ سال گذشته، ما شاهد تغییر دوستیابی آنلاین از یک انتخاب برای اقلیت به محبوب ترین راه برای ارتباط مردم بوده‌ایم. با این حال ممکن است در آینده شاهد واکنش منفی نسبت به فناوری و تجدید حیات در روابط انسانی باشیم و برای آنها ارزش بیشتری قائل شویم.

متاورس در سال ۲۱۲۳ با سطوح مختلفی از واقعیت غالب خواهد شد. شما می‌توانید در واقعیت مجازی غوطه ور شوید، اما همچنین می‌توانید از طریق عینک های هوشمند یا لنزهای تماسی خود با چیزهای مجازی در دنیای واقعی روبه‌رو شوید.

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

ما هر روز بخش عمده زمان خود را در متاورس سپری خواهیم کرد و به همان اندازه که با مردم در ارتباط هستیم، با هوش مصنوعی و ربات‌ها تعامل خواهیم داشت. اما متاورس همچنان با واقعیت برابری نخواهد کرد. هر چه زمان بیشتری را در آنجا بگذرانیم، برای تماس فیزیکی، عشق انسانی و همدلی ارزش بیشتری قائل می‌شویم.

در سال ۲۱۲۳، زمانی که ما به صورت ۲۴ ساعته از عینک هوشمند استفاده می‌کنیم، آداب معاشرت این است که آنها را بردارید و کاملا بر روی شخصی که با او هستید تمرکز کنید.

طلاق با اسکن انگشت شست انجام می‌شود

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

از حساب‌های بانکی دیجیتال و وام مسکن گرفته تا اشتراک مجموعه‌های موسیقی آنلاین و NFT، بسیاری از دارایی‌ها در روابط همین حالا هم مجازی هستند و تنها در قرن آینده افزایش خواهند یافت.

این به نوبه خود باعث می‌شود که درگیر و رها شدن از روابط بسیار آسان‌تر شود. در قرن آینده، اگر یک زوج طلاق بگیرند، تقسیم کردن چیزهایی مانند خانه و مبلمان بسیار آسان‌تر خواهد بود زیرا یک موجودی کامل از تمام دارایی‌هایمان و ارزیابی زنده از ارزش آنها در هر مقطع زمانی خواهیم داشت.

تمام اسناد مربوط به ازدواج نیز دیجیتال خواهد بود. اسکن اثر انگشت یا حتی خواندن ضربان قلب منحصر به فرد شما می‌تواند جایگزین امضای روی گواهی ازدواج شود. و اگر زوجی بخواهند با شرایط دوستانه از هم جدا شوند می‌توانند به سادگی اثر انگشت خود را به دستگاه خوانشگری به متاورس بدهند تا بگویند همه چیز تمام شده است.

احساسات مربوط به طلاق از بین نمی‌رود، اما با درمان‌های جدید و درک عمیق‌تر از ذهن انسان، در مدیریتِ فرآیندها بهتر خواهیم بود.

ازدواج های متعدد

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

ازدواج در ۱۰۰ سال آینده نیز کاملا متفاوت به نظر می‌رسد، زیرا بیشتر ما در طول زندگی خود روابط متعددی می‌خواهیم. در حالی که ازدواج سنتی منقرض نخواهد شد، اما احتمالا با افزایش میانگین سن ازدواج روبه‌رو خواهیم شد.

از داشتن چندین رابطه مهم و گفتن آن به همه کسانی که با آنها در رابطه هستیم ترسی نخواهیم داشت: «من ۱۰ سال پیش دوستت داشتم اما در ۱۰ سال آینده خودم را کنار تو نمی‌بینم.»

همانطور که می‌توانیم در طول زندگی‌مان بیش از یک شغل داشته باشیم، ازدواج‌های متعدد نیز می‌تواند هنجار باشد. مردم عمر طولانی تری خواهند داشت و سه یا چهار همسر در طول زندگی دیگر اتفاقی غیرعادی نخواهد بود. این که آیا این مربوط به یک انسان واقعی است یا یک ربات، فقط زمان مشخص خواهد کرد.

مردم بچه دار شدن را به تعویق می اندازند

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

نسبت بیشتری از مردم زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری خواهند داشت، به این معنی که تشکیل خانواده و بچه‌دار شدن را به تأخیر می‌اندازند.

ما در حال حاضر شاهد یک تغییر اساسی در سنی که زوج ها برای بچه دار شدن انتخاب می‌کنند، هستیم و با پیشرفت های پزشکی، بچه دار شدن زنان در ۵۰ سالگی، شاید حتی دیرتر، غیرعادی نیست. تصمیم به بچه دار نشدن نیز امری عادی خواهد بود، زیرا افراد بیشتری در دنیای مجازی زندگی می‌کنند.

وقتی دنیای دیجیتال بسیار جذاب باشد و تمام فانتزی ها را برآورده کند، نه فقط از نظر جنسی، افراد بیشتری در آن غوطه ور خواهند شد. این به خصوص برای کسانی که نمی خواهند با انسان ها تعامل داشته باشند جذاب است.

ربات ها وقت اضافی را آزاد می‌کنند

در 100 سال آینده رابطه جنسی و ازدواج چگونه خواهد بود؟

کارهای یکنواخت زندگی روزمره مانند پرداخت قبوض، خرید مواد غذایی و سرویس ماشین مدت‌هاست که برای انسان ها از بین رفته است.

با وقت آزاد بیشتر و فشار کمتری بر روابط انسانی، زوج ها ۱۰۰ سال بعد زمان و انرژی بیشتری برای یکدیگر خواهند داشت.

کار از خانه تا آن زمان عادی خواهد شد و به زوج ها فرصت های بیشتری برای باهم بودن می‌دهد.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۳ نظر

ورود

 • امیرحسین فروردین ۳۰, ۱۴۰۲

  همش اشتباهه.
  خیلی تصورات غلطی از آینده دارید.

  • سامان اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

   به نظرم خیلی پیش بینی های سطحی و معمولی را ارائه دادید،فکر میکنم روزیاتو خیلی عمیق تر به آینده نگاه میکنه ولی درک میکنم که دست وبالتون بسته اس ،با این حال دمتون گرم که بازم مقاله می نویسید ،به امید روزی که آزادی بیان در واقعیت اجرا بشه

  • SAS اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

   نظر شما در این رابطه چیه؟!

  • علیرضا اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

   باید بگویم تصور شما از آینده اشتباه هست شما در همان زمان صدساله قبل مانده آید این تغییرات حتما با شدت و غلظت بیشتری اتفاق خواهد افتاد منتها من و شما و خیلی از کسان دیگر نخواهیم بود سی سال قبل را تصورکنید که آیا کسی از فضای مجازی این تصورات را قبول میکرد زمان به سرعت برق در حال تغییر هست

 • افشین اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  چرت وپرت

 • محمد اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  اینده خارج میگه نه ایران

 • فهیمه اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  اصلنم اشتباه نگفته حتما ی علمی درین مورد داره ک بیانش کرده وگرنه کی جرات داره انقد راحت درباره ۱۰۰ سال بعد صحبت کنه کاملا بجاست .

  • سلام اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

   همچین دنیایی خیلی سرد و بی روحه مث اینکه همش تو شیشه باشیم…

 • م اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  اراجیف چیه منتشر می کنید
  این حرفها در دسترس عمومیه
  …هاتون حیا و عفت نداشتن یا حداقل یادتون ندادن
  بدبحال بچه هاتون البته اگه فهمی از خانواده و بچه داشته باشید

 • AMRULLAH اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  اگ به همین منوال پیش بره ۱۰۰سال دیگه دنیا نابود میشه اصلا چیزی به اسم دنیا نمیمانه

 • محمد اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  جاهلیت مدرن

 • آتش اردیبهشت ۱, ۱۴۰۲

  حالا اینهایی که گفتی ما باید خوش بحالمون بشه یا برعکس ؟ وای به حال انسان که روز به روز از طبیعت خدا دادی دور میشود . و چه بر سر خود می آورد

 • جلیل اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲

  شما برگشتی به ۱۰۰ سال قبل ..