بازیگران هالیوود که در کودکی نامزد جایزه اسکار شدند

بازیگران هالیوود که در کودکی نامزد جایزه اسکار شدند

برخی از ستاره های امروز هالیوود کار بازیگری را از کودکی آغاز کرده اند و از همان زمان استعداد ویژه ی خود در این عرصه را به اثبات رساندند، تا جایی که موفق به نامزدی جایزه اسکار شدند.

پتی مک کورمک

جایزه اسکار کودکی

پتی مک کورمک در ۱۱ سالگی برای بازی اش در فیلم «بذر شوم» (The Bad Seed) در سال ۱۹۵۷ نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

جایزه اسکار کودکی

او که حالا ۷۷ سال دارد کماکان در سینما و تلویزیون به بازیگری مشغول است. از آثار مشهور او می توان به سریال های «سوپرانوز» (The Sopranos) و «رسوایی» (Scandal) اشاره کرد.

تیتوم اونیل

جایزه اسکار کودکی

تیتوم اونیل در سال ۱۹۷۳ زمانی که ۱۰ سال داشت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای نقش آفرینی اش در فیلم «ماه کاغذی» (Paper Moon) را دریافت کرد.

او کماکان جوان ترین برنده ی جایزه اسکار در یک بخش رقابتی است (شرلی تمپل ۶ ساله در سال ۱۹۳۵ یک اسکار افتخاری دریافت کرد).

جایزه اسکار کودکی

تیتوم اونیل که حالا ۵۹ سال دارد، هنوز در هالیوود فعالیت دارد. او در سریال هایی همچون Sex and the City و «ذهن های جنایتکار» (Criminal Minds) حضور داشته است.

جودی فاستر

جایزه اسکار کودکی

جودی فاستر در ۱۴ سالگی برای بازی اش در فیلم «راننده تاکسی» (Taxi Driver) در سال ۱۹۷۶ نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

فاستر بازیگری را با نقش آفرینی در سریال هایی همچون The Courtship of Eddie’s Father و The Doris Day Show آغاز کرد.

جایزه اسکار کودکی

او بعدها ۲ بار، برای بازی در فیلم های «متهم» (The Accused) و «سکوت بره ها» (Silence of the Lambs) موفق به دریافت اسکار بهترین بازیگر زن شد. او یک بار هم در سال ۱۹۹۵ برای بازی در فیلم «نل» (Nell) نامزد جایزه اسکار شد.

جاستین هنری

جایزه اسکار کودکی

جاستین هنری در سال ۱۹۸۰ در سن ۸ سالگی برای بازی اش در فیلم «کریمر علیه کریمر» (Kramer vs. Kramer) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شد. او هنوز جوان ترین فردی است که موفق به نامزدی جایزه اسکار شده است.

هنری تا پیش از بازی در این فیلم در کنار مریل استریپ و داستین هافمن هیچ تجربه ای در بازیگری نداشت.

جایزه اسکار کودکی

او بازیگری را به صورت جسته و گریخته در فیلم ها و سریال ها ادامه داد اما در سال های اخیر اثر جدیدی نداشته است. آخرین بازی او به سال ۲۰۱۴ در فیلم «مرد دورگر» (Reaper) بازمی گردد.

آنا پاکوین

جایزه اسکار کودکی

آنا پاکوین در سال ۱۹۹۴ زمانی که ۱۱ سال داشت اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای نقش آفرینی اش در فیلم «پیانو» (The Piano) دریافت کرد.

جایزه اسکار کودکی

پاکوین هنوز به بازیگری در فیلم ها و سریال ها مشغول است. او در سریال های «خون حقیقی» (True Blood) و «رابطه» (The Affair) حضور داشته است.

هالی جوئل آزمنت

جایزه اسکار کودکی

هالی جوئل آزمنت در ۱۰ سالگی برای بازی اش در فیلم «حس ششم» (The Sixth Sense) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

جایزه اسکار کودکی

او هنوز هم در سینما و تلویزیون فعالیت دارد و کار صداپیشگی نیز انجام می دهد.

آزمنت پس از بازی در آثار مختلف در دوران کودکی برای تحصیل به دانشگاه نیویورک رفت. او تا مدتی حضوری در عرصه ی بازیگری نداشت، تا اینکه رفته رفته دوباره به قاب تصویر بازگشت.

او اخیراً در فیلم «کسی که قبلاً می شناختم» (Somebody I Used to Know) حضور داشته و سریال Star Trek: Lower Decks از جمله آثار جدیدی است که در آن ها صداپیشگی کرده است.

کیشا کاستل هیوز

جایزه اسکار کودکی

کیشا کاستل هیوز در سال ۲۰۰۴ در سن ۱۳ سالگی برای بازی اش در فیلم «نهنگ سوار» (Whale Rider) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

او تا سال ۲۰۱۳ جوان ترین نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در تاریخ اسکار بود.

جایزه اسکار کودکی

او هنوز در عرصه ی بازیگری فعالیت دارد و در سریال محبوب «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) نیز حضور داشته است.

ابیگیل برسلین

جایزه اسکار کودکی

ابیگیل برسلین در سال ۲۰۰۶ زمانی که ۱۰ سال داشت برای نقش آفرینی اش در فیلم «میس سان شاین کوچولو» (Little Miss Sunshine) نامزد جایزه اسکار شد.

جایزه اسکار کودکی

برسلین در سال ۲۰۱۷ در نسخه ی بازسازی فیلم «رقص کثیف» (Dirty Dancing) نقش آفرینی کرد و در سریال تلویزیونی «ملکه های جیغ» (Scream Queens) هم حضور داشته است.

از آثار جدید او می توان به فیلم «سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی» (Zombieland: Double Tap) اشاره کرد.

سرشه رونان

جایزه اسکار کودکی

سرشه رونان در سال ۲۰۰۸ در سن ۱۴ سالگی برای بازی اش در فیلم «تاوان» (Atonement) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

جایزه اسکار کودکی

او از آن زمان ۳ بار دیگر برای بازی اش در فیلم های «بروکلین» (Brooklyn)، «لیدی برد» (Lady Bird) و «زنان کوچک» (Little Women) نامزد اسکار بهترین بازیگر زن شده است.

از فیلم های جدید رونان می توان به «گزارش فرانسوی» (The French Dispatch) اثر وس اندرسون اشاره کرد.

هیلی استاینفلد

جایزه اسکار کودکی

هیلی استاینفیلد در سال ۲۰۱۱ زمانی که ۱۴ سال داشت برای نقش آفرینی اش در فیلم «شهامت واقعی» (True Grit) نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد.

جایزه اسکار کودکی

استاینفیلد به تازگی در سریال «هاکای» (Hawkeye) نقش آفرینی کرده است. او در عرصه ی موسیقی هم فعالیت موفقی دارد و نخستین آلبوم خود را در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد.

کونزنی والیس

جایزه اسکار کودکی

کونزنی والیس در سن ۹ سالگی برای بازی اش در فیلم « جانوران حیات وحش جنوب» (Beasts of the Southern Wild) در سال ۲۰۱۳ نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

او هنوز هم جوان نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در تاریخ اسکار است.

جایزه اسکار کودکی

والیس بازیگری را ادامه داده است و از آثار اخیر او می توان به سریال های «سیاه و سفید» (Black-ish) و «داستان ترسناک آمریکایی» (American Horror Stories) اشاره کرد.

منبع: insider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود