دونالد ترامپ دوباره خود را به سوژه تمسخر کاربران توئیتر تبدیل کرد

دونالد ترامپ دوباره خود را به سوژه تمسخر کاربران توئیتر تبدیل کرد

در ساعات ابتدایی صبح امروز، رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا جمله ای عجیب و بی معنی توئیت کرده و دوباره سوژه ای جدید به دست کاربران اینترنت داد تا با خطایش هشتگ ساخته و او را به باد تمسخر بگیرند.

دونالد ترامپ در جدیدترین پست خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشته: «Despite the constant negative press covfefe» به معنی «با وجود covfefe خبری مستمر و منفی».

1

گفته می شود احتمالا ترامپ می خواسته coverage (پوشش) را بنویسد که به غلط covfefe تایپ کرده است. اما این توئیت همان طور ناتمام باقی ماند و حتی امکان حذف آن نیز وجود نداشت زیرا در عرض ۲ ساعت بیش از ۶۰ هزار بار بازنشر شده و بیش از ۷۴ هزار بار لایک خورده بود.

همین ارقام باعث شد تا این توئیت صدرنشین محبوب ترین توئیت ماه بشود.

واژه covfefe خیلی سریع ترند شده و جالب اینکه یک کمپانی در اقدامی فوری تی شرت هایی را که این واژه روی آن ها چاپ شده بود را روانه بازار کرد.

باید اشاره کنیم که “covfefe” واژه انگلیسی نیست و وقتی در لغت نامه آن را جستجو می کنید، گزینه هایی همانند cuvee یا  coffee، cover و .. پیشنهاد می دهد. برخی از کاربران ادعا می کردند که شاید کلمه نروژی باشد، اما این ادعا نیز رد شده.

در آخر باید بگوییم که این اشتباه تایپی ترامپ موج گسترده ای از شوخی های توئیتری را رقم زده و مخالفان و موافقان زیادی دارد. از جمله می توان به توئیت یکی از کاربران اشاره کرد که نوشته، اشتباه تایپی و نوشتن جملات نیمه کاره یکی از اشتباهات رایج دنیای مجازی است و ممکن است برای هر کسی پیش بیاید.

3

2

DBIhsw5VYAA9_0A

DBIjdjbV0AAtyzN

DBIkO3XUAAANa2G

DBIlBBXUIAEV2-Z

DBIl-jUVoAEm1j5

DBIsbJTVwAAN_Dt

DBItdAqVYAI1iXd

منبع: washingtonpost
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود