باکس آفیس هفته منتهی به ۷ آبان؛ وحشت در سینماها با ورود «اره برقی»

باکس آفیس هفته منتهی به ۷ آبان؛ وحشت در سینماها با ورود «اره برقی»

این هفته سینماروها برای دیدن ترس و وحشت به سالن ها آمده بودند و پس از سال ها غیبت یکی از نمادهای سینمایی هالووین اکران شد. در رتبه ی اول باکس آفیس این هفته فیلم «اره برقی» (Jigsaw) قرار دارد که در سه روز اول اکران خود فروشی معادل ۱۶.۲ میلیون دلار را بدست آورد. اولین فیلم «اره» در سری جدید در هفت سال اخیر، کمی بهتر از انتظارات عمل کرد اما عملکرد چندان قابل توجهی نیز نداشت. فروش این قسمت، دومین شروع ضعیف در این فرانچایز را داشته است و تنها از فیلم «اره ۶» که در سال ۲۰۰۹ با ۱۴.۱ میلیون دلار اکران خود را آغاز کرد بیشتر فروخته است.

بدون شک نقدهای منفی نقش مهمی در عدم استقبال کافی از این فیلم داشت که آن را فیلمی غیر جذاب برای سینماروهای تفننی توصیف کرده بودند. به نظر نمی رسد که این فیلم بتواند در هفته های آینده جایگاه خوبی در باکس آفیس داشته باشد زیرا نه تنها تبلیغات شخص به شخص در مورد این فیلم خوب نبوده بلکه در هفته ی هالووین قرار داشته و مناسبت تاریخی این فیلم نیز بزودی از بین خواهد رفت. همچنین هفته ی آینده فیلم «ثور:رگناروک» (Thor: Ragnarok) اکران خواهد شد و انتظار می رود که فیلم در هفته اول اکران خود بیش از ۱۰۰ میلیون دلار فروش  داشته باشد و بدون شک هر فیلمی که در مسیر موفقیت آن قرار بگیرد را له خواهد کرد.

اما نکته ی امیدوار کننده برای استودیو لاینزگیت این است که فیلم «اره برقی» تنها ۱۰ میلیون هزینه داشته است و با توجه به این که این فیلم تا همین جا هم در سطح بین المللی ۲۵.۷ میلیون دلار فروش داشته، سودآوری نسبی آن تضمین شده است.

فیلم «بو۲! یک هالووین مدیایی» (Boo 2! A Madea Halloween) قهرمان هفته گذشته باکس آفیس در دومین هفته ی اکران خود با ۱۰ میلیون دلار فروش به رتبه ی دوم سقوط کرد. این دنباله ی کمدی که نقدهای چندان خوبی دریافت نکرده، نسبت به هفته ی اول اکران بیش از ۵۲.۹ درصد مخاطبانش را از دست داده و فروش کلی داخلی آن به ۳۵.۵ میلیون دلار رسیده است. به نظر می رسد این قسمت نیز مانند قسمت های دیگر این فرانچایز مدت زمان زیادی در رتبه های بالای باکس آفیس حضور نداشته باشد.

در مکان سوم باکس آفیس هفته فیلم «ژئواستورم» (Geostorm) قرار دارد که ۵.۶ میلیون دلار فروخته است. این فیلم که داستانی در مورد یک فاجعه ی طبیعی است خود به یک قاجعه سینمایی تبدیل شده و علی رغم بودجه ی ۱۲۰ میلیون دلاری تا کنون در دو هفته اکران تنها به فروش داخلی ۲۳.۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

فیلم «روز مرگ مبارک» (Happy Death Day) در هفته ی سوم اکران خود توانسته با ۵ میلیون دلار فروش در رتبه ی چهارم باکس آفیس قرار گرفته و فروش داخلی خود را به ۴۸.۳ میلیون دلار برساند.

فیلم علمی تخیلی «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) جدیدترین ساخته ی دنیس ویلنوو نیز این هفته با ۳.۹ میلیون دلار فروش در مکان پنحم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی داخلی خود را به ۸۱.۳ میلیون دلار رسانده است. در کمال ناباوری این فیلم برخلاف انتظارات و پیش بینی ها نتوانست در باکس آفیس دوام قدرتمندانه ای داشته باشد و فروش بین المللی نیز کمک چندانی به آن نکرده است. فروش این فیلم در سطح جهانی تاکنون ۲۲۳.۳ میلیون دلار بوده در حالی که بودجه ی ساخت آن فراتر از ۱۵۰ میلیون دلار برآورد می شود.

در مکان ششم باکس آفیس هفته فیلم جدید جنگی «از خدمت شما ممنونیم» (Thank You For Your Service) قرار دارد که تنها ۳.۷ میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم در کل نقدهای مثبتی دریافت کرده اما بی اطلاعی بودن سینماروها از اکران این فیلم و نداشتن طرفدار کافی باعث شد که فیلم «از خدمت شما ممنونیم» رتبه ی بالاتری را در باکس آفیس به خود اختصاص ندهد.

فیلم «تنها شجاعان» (Only the Brave) نیز با ۳.۴ میلیون دلار فروش در هفته ی دوم اکران توانست در رتبه ی هفتم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی داخلی خود را به ۱۱.۹ میلیون دلار برساند.

در رتبه ی هشتم باکس آفیس فیلم جدید جکی چان با عنوان «بیگانه» (The Foreigner) قرار دارد که با ۳.۲ میلیون دلار فروش در هفته جاری فروش کلی داخلی خود را به ۲۸.۸ میلیون دلار رسانده است.

فیلم جدید جورج کلونی با عنوان «Suburbicon» با ۲.۸ میلیون دلار فروش در سه روز اول اکران خود در رتبه ی نهم باکس آفیس هفته قرار گرفت. علیرغم داشتن بازیگران و عوامل شناخته شده و با استعداد، منتقدان به دلیل شلوغ بودن و گیج کننده بودن تُن داستان از آن استقبال چندانی به عمل نیاوردند. علی رغم این که بازیگر سرشناسی مانند مت دیمون در نقش اصلی این فیلم حاضر شده است اما این موضوع نیز نتوانسته کمک چندانی به جورج کلونی و تجربه ی کارگردانی جدیدش بکند و فیلم «Suburbicon» از همان ابتدای اکران شکست خورده به نظر می رسد.

در رتبه ی دهم باکس آفیس هفته نیز فیلم ترسناک «IT» قرار دارد که با فروش ۲.۴ میلیون دلاری این هفته توانسته فروش کلی داخلی خود را به عدد خیره کننده ی ۳۲۳.۷ میلیون دلار برساند.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود