۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون؛ رهبر جنجالی کره شمالی [قسمت اول]

از تنبیه به خاطر مجلات مستهجن تا ترس از آرایشگر

۲۴ واقعیت باورنکردنی و عجیب در مورد کیم جونگ اون؛ رهبر جنجالی کره شمالی [قسمت اول]

کره شمالی رازآلودترین و منزوی ترین کشور دنیا به شمار می آید. مرز ۱۶۰ مایلی این کشور با کره جنوبی را بسیاری خطرناک ترین منطقه جهان می دانند و این در حالی است که ارتش این کشور به سلاح هسته ای دسترسی دارد. علیرغم این واقعیت های ترسناک، جمهوری دموکراتیک خلق کره رهبری دارد که اطلاعات بسیار اندکی از او در دست است. کیم جونگ اون در دسامبر ۲۰۱۱ جانشین پدرش، کیم جونگ ایل، شد و از آن زمان تاکنون بر این کشور حکمرانی می کند. در فرهنگ عامه مردم جهان، کیم جونگ ایل به عنوان یک حکمران ظالم و خونخوار به تصویر کشیده شده و در دو فیلم ساخته شده در ایالات متحده به سنگدل بودن و ظلم های این دو به طور مستقیم اشاره شده و هر دو مورد با واکنش تند مقامات کره شمالی روبرو شده است.

کیم جونگ اون

آیا دلیل واکنش مقامات کره شمالی به این موضوع این بوده که این فیلم ها کاملاً به هدف زده و واقعیاتی که در این کشور رخ می دهد را به تصویر کشیده اند. تاکنون بارها و بارها در این رسانه و رسانه های دیگر در مورد رهبر جنجالی کنونی این کشور صحبت شده است اما آیا تابحال از خود پرسیده اید که کیم جونگ اون چگونه شخصیتی دارد؟ کجا درس خوانده است؟ غذای مورد علاقه او چیست؟ کدام یک از نزدیکانش را اعدام کرده و با چه دلایلی؟ ما هم این سوالات را پرسیده و در ادامه به ۲۴ مورد از سوالات اینچنینی اشاره خواهیم کرد و پاسخ هایی کامل در مورد هر کدام از آن ها ارایه خواهیم داد.

۲۴- اولین گروه موسیقی پاپ تماماً زن کره شمالی توسط کیم جونگ اون دستچین شده بود

کیم جونگ اون

گروه موسیقی Moranbong Band که در کره شمالی محبوب همه هستند. شما باید این گروه موسیقی را دوست داشته باشید حتی اگر صدای آن ها را نشنیده باشید. اما دلیل چیست؟ دلیل این است که اعضای این گروه موسیقی که همگی زن هستند توسط کیم جونگ اون انتخاب شده اند. این گروه موسیقی ۵ نفره برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ تشکیل شده و یکی از آهنگ های معروف آن ها «بیایید یاد بگیریم» (Let’s Learn) نام دارد.

۲۳- کیم جونگ اون به صورت مخفیانه در مدرسه ای در سوییس با نام مستعار «پاک اون» درس خوانده است

کیم جونگ اون

مدرسه بین المللی برن در سوییس در طول سال های فعالیت خود دانش آموزان مشهور بسیاری داشته است اما یکی از مشهورترین اعضای این مدرسه کیم جونگ اون، رهبر کنونی کره شمالی بوده است. او با نام مستعار «پاک اون» وارد این مدرسه شده و دوره دبیرستان خود را در رشته موسیقی و مطالعات تکنیکی به پایان رساند. متاسفانه مشخص شد که رهبر بزرگ کنونی کره شمالی در زمینه ریاضی و علوم استعداد چندانی نداشته و بر اساس گزارش ها در هر دو بخش نتوانسته نمره های خوبی دریافت کند.

۲۲- مردم کره شمالی باید از ته دل برای مرگ پدرش سوگواری کنند وگرنه توپ باران خواهند شد

کیم جونگ اون

وقتی که پای سوگواری پدرش، کیم جونگ ایل، به میان بیاید، کیم جونگ اون حساسیت بسیار شدیدی از خود نشان می دهد. این موضوع چنان اهمیت داشت که کیم چول، معاون وزیر دفاع کشور به دلیل سوگواری کردن ناکافی در مراسم تدفین رهبر سابق کره شمالی به زندان انداخته شد. اگر چه این میزان از تنبیه برایتان تعجب برانگیز نیست باید بدانید که مجازات مست کردن در دوران طولانی سوگواری برای مرگ کیم جونگ ایل بسیار خشونت بارتر و بیرحمانه تر بوده است. دستیار ارشد وزیر نیروهای نظامی خلق کره شمالی به دلیل مست کردن در دوران سوگواری مرگ رهبر سابق کره شمالی دستگیر شده و با پرتاب خمپاره اعدام شد! کیم جونگ اون درخواست کرده بود او را طوری به قتل برسانند که حتی یک تار مو از وی باقی نماند و آن ها نیز با استفاده از گلوله خمپاره این کار را کردند!

۲۱- در مدرسه یک بار او را به خاطر داشتن مجله مستهجن تنبیه کردند

کیم جونگ اون

شاید زمانی که در یک کشور خارجی و دارای نظام سرمایه داری با نام مستعار درس می خوانید و فرزند رهبر کره شمالی هستید بهترین و منطقی ترین گزینه این باشد تلاش کنید که تا حد امکان جلب توجه نکرده و خود را به دردسر نیندازید. اما کیم جونگ اون زمانی که در مدرسه سوییسی درس می خواهند و در حالی که یک مجله مستهجن در دست داشت در حیاط مدرسه به خاطر زیر پا گذاشتن قوانین مدرسه تنبیه شد.

۲۰- او دایی اش را به دلیل داشتن رویایی دیگر اعدام کرد

کیم جونگ اون

کشتن مخالفان سیاسی توسط دیکتاتورها چیز جدید و غیرعادی نیست و در طول سالها اتفاقات عجیب و غریب و دور از ذهنی در این زمینه رخ داده است. با این وجود، جرم رسمی اعلام شده علیه جانگ سونگ تائک، دایی کیم جونگ اون، به عنوان جرم علیه کشور تلقی شده و سروصدای بسیاری بپا کرد. وی به جرم هایی مانند خرج کردن ارز خارجی در یک کازینوی کشور بیگانه در دورانی که برای درمان در خارج از کشور به سر می برد، غذا خوردن به صورت غیرقانونی در اتاق های پشتی رستوران ها و البته «داشتن رویایی متفاوت» از باقی مردم کره شمالی اعتراف نمود. کیم جونگ اون به دلیل این جرم ها، دستور اعدام دایی خود را با تیرباران صادر کرد و خود بر آن نظارت داشت.

۱۹- کیم جونگ اون به پنیر سوییسی اعتیاد دارد

کیم جونگ اون

علاوه بر داشتن مهارت در موسیقی، کیم جونگ اون در دوران که در سوییس اقامت داشت علاقه شدید خود را به یک محصول سوییسی دیگر نیز نشان داد: پنیر مخصوص سوییسی. وی سالانه مقادیر زیادی پنیر سوییسی موسوم به Emmental به کشور وارد می کند تا میل شدیدش به این ماده لبنی چرب و سوراخ دار را ارضا کند. وی هر ساله هزاران دلار صرف خرید پنیر سوییسی برای خود می کند در حالی که اکثر ۲۵ میلیون جمعیت این کشور دچار سوء تغذیه هستند.

۱۸- کیم جونگ اون می خواهد کره شمالی را به کشور قارچ تبدیل کند

کیم جونگ اون

دولت کره شمالی در روزنامه رسمی این کشور قانونی ۷.۰۰۰ کلمه ای را ابلاغ کرد که در آن دیدگاه رهبر کشور در مورد نحوه رفتاری که شهروندان کشور باید داشته باشند بیان شده است. وی در این ابلاغیه عنوان کرده است که قصد دارد کره شمالی را به کشور قارچ تبدیل کرده، از همسران افسران ارتش انتظار داشته که نقش دستیاران قابل اطمینان همسرانشان را ایفا کرده و پرورش ماهی را در سراسر کشور توصیه کرده است. وی همچنین گفته که قصد دارد کره شمالی را به «شهر پریان خلق» تبدیل کند. اما واقعیت نشان می دهد که این شهر رویایی تفاوت بسیاری با شهر رویایی والت دیزنی دارد.

۱۷- او سه تاریخ تولد دارد

کیم جونگ اون

بر اساس ادعای رسمی دولت کره شمالی، کیم جونگ ایل در ۸ ژانویه ۱۹۸۳ به دنیا آمده است. اما بسیاری بر این باورند که این تاریخ واقعی تولید رهبر جوان کره شمالی نیست. برخی گزارش ها ادعا دارند که رهبر بزرگ کره شمالی در سال ۱۹۸۲ بدنیا آمد و برخی دیگر سال تولد او را ۱۹۸۴ می دانند. اما تاریخ تولد واقعی این رهبر جنجالی چنان اسرارآمیز است که نمی توان با قاطعیت زمان دقیق آن را گفت.

۱۶- او به احتمال فراوان جوان ترین رهبر جهان است

کیم جونگ اون

واقعیت ترسناک این است که رهبر جوان کره شمالی سی و چند سال بیشتر ندارد، از این رو می توان او را جوان ترین رهبر دنیا دانست. ایراکیل گاریباشویلی، نخست وزیر گرجستان حدود ۶ ماه و نیم از کیم جونگ اون بزرگ تر است در حالی که امیر قطر، تمیم بن حمد آل ثانی نیز بعد از این دو در رتبه سوم جوان ترین رهبران جهان قرار دارد. اگر کیم جونگ اون در سال ۱۹۸۲ بدنیا آمده باشد پس دومین رهبر جوان حهان بعد از گاریباشویلی است اما مطالعات نشان می دهند که وی ظاهراً متولد ۱۹۸۳ یا ۱۹۸۴ است.

۱۵- او مدل موی «جاه طلبی» را ترویج کرده و از آرایشگران می ترسد

کیم جونگ اون

مدل موی سر رهبر کره شمالی که طرفین آن کاملاً تراشیده شده و وسط آن به دو قسمت تبدیل می شود به پرطرفدارترین مدل موی سر در کشور تبدیل شده که اکثر مردان کره شمالی خواهان داشتن چنین مدل موی سری بودند تا بتوانند خود را شبیه رهبر محبوبشان سازند. گفته می شود که کیم جونگ اون خود موهایش را کوتاه می کند زیرا از آرایشگران به شدت بیم دارد.

۱۴- کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۲ به عنوان جذاب ترین مرد جهان انتخاب شد

کیم جونگ اون

درست است! تیتر را درست خوانده اید اما هیچ مجله ای در دنیای مد و زیبایی و بر اساس عرف معمول، رهبر کره شمالی را به عنوان جذاب ترین مرد جهان انتخاب نکرده است بلکه مجله فکاهی The Onion او را در صدر فهرست خود از جذاب ترین مردان قرار داده است. در کمال ناباوری، رسانه های چینی از ماهیت فکاهی این مجله بی اطلاع بوده و گزارش هایی مبنی بر انتخاب شدن رهبر کره شمالی به عنوان جذاب ترین مرد جهان در سال ۲۰۱۲ را منتشر کردند. بسیاری از مردم چین بر این باورند که زنان این کشور به دلیل جذابیت کیم جونگ اون سعی می کنند به کره شمالی سفر کرده تا شاید فرصتی برای نزدیک شدن به این رهبر جذاب و جوان داشته باشند!

۱۳- سلامت جسمانی رهبر کره شمالی نامناسب به نظر می رسد

کیم جونگ اون

در اواخر سال ۲۰۱۴، کیم جونگ اون به مدت بیش از ۶ هفته در ملاء عام ظاهر نشد و شایعاتی مبنی بر بیمار بودن و بستری شدن او در بیمارستان وجود داشت. بعدها تصاویری از راه رفتن رهبر جوان کره شمالی البته به کمک عصا منتشر شد. علاقه شدید کیم جونگ اون به پنیر سوییسی و دیگر غذاهای چرب و چیلی باعث ابتلای وی به نقرس حاد شده و گزارش هایی مبنی بر انجام عمل جراحی برای مداوای در رفتن مداوم استخوان قوزک پا نیز وجود دارد.

۱۲- کیم جونگ اون علاقه زیادی به کفش های ورزشی مارک نایک دارد

کیم جونگ اون

کیم جون اون به پنیر سوییسی، محصولات تماماً کره ای و کفش های ورزشی مارک نایک علاقه دارد. پدر و پدربزرگ رهبر کنونی کره شمالی سعی می کردند هیچ کالای آمریکایی را به کشور خود نیاورند اما کیم جونگ اون نشان داده که تا به این حد با کالاهای آمریکایی مشکلی ندارد. زمانی که کیم جونگ اون در سوییس درس می خواند، کلکسیون بزرگ از کفش های ورزشی نایک در اتاق خود داشت و از زمانی که به کره شمالی بازگشته به این کلکسیون اضافه کرده است.

قسمت دوم این مطلب را در این لینک مطالعه نمایید.

دنیای کیم جونگ اون؛ در مورد رهبر جوان کره شمالی چه می دانیم؟

نگاهی به عادت های عجیب رهبر کره شمالی در سفرهایش

حقایقی جالب درباره کودکان کشور کره شمالی و دنیای ویژه آن‎ها

حقایقی جالب و خواندنی درباره همسر رهبر کره شمالی

منبع: whatculture
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود