۹ بازیگر هالیوودی که نمی دانستید آمریکایی نیستند

۹ بازیگر هالیوودی که نمی دانستید آمریکایی نیستند

وقتی فیلم ها و سریال های آمریکایی را تماشا می کنیم، معمولاً تصور می کنیم همه ی بازیگران آن ها آمریکایی هستند و گاهی حتی به ذهن مان خطور نمی کند که شاید ریشه ی غیر آمریکایی داشته باشند. با این حال، بسیاری از ستاره های محبوب هالیوود در واقع در خارج آمریکا به دنیا آمده یا بزرگ شده اند و شاید هم به همین خاطر باشد که کاریزمای زیادی دارند.

در ادامه با بازیگران شناخته شده ای آشنا خواهیم شد که برخلاف تصور رایج ریشه ی آمریکایی ندارند.

۱- جیم کری- کانادا

بازیگران غیر آمریکایی هالیوود

جیم کری در شهر کوچکی به نام نیومارکت در استان انتاریوی کانادا به دنیا آمد. مادر او ریشه ی ایرلندی، اسکاتلندی و فرانسوی داشت و اصلیت پدرش فرانسوی و کانادایی بود. حتی نام خانوادگی اصلی او یعنی Carré به تلفظ فرانسوی اش نوشته می شود.

کری کار خود به عنوان یک کمدین را در شهر تورنتوی کانادا آغاز کرد. چیزی نگذشت که کمدینی به نام رادنی دنگرفیلد او را کشف کرد و به لاس وگاس در آمریکا برد. بعد از آن کری تصمیم گرفت وارد هالیوود شود و کار در آنجا را شروع کند.

کری در سال ۲۰۰۴ تابعیت آمریکا را دریافت کرد. او حالا هم شهروند آمریکا و هم شهروند کانادا است.

۲- کیانو ریوز- کانادا

کیانو ریوز در بیروت، پایتخت لبنان به دنیا آمد، یعنی همان جایی که پدر و مادرش باهم آشنا شده بودند. مادر او زنی انگلیسی بود و پدرش هم اصلیتی آمریکایی هاوایی داشت. کیانو ۲ ساله بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش او را همراه خود برد. آن ها مدتی در شهر سیدنی ِ استرالیا اقامت داشتند و بعد از آن به شهر نیویورک در آمریکا رفتند تا آنکه بالاخره در شهر تورنتوی کانادا ساکن شدند.

ریوز گرچه به واسطه ی مادرش تابعیت بریتانیایی دارد، اما تابعیت کانادا را هم دریافت کرده است.

۳- کریستین بیل- بریتانیا

کریستین بیل در منطقه ی پمبروک شایر ِ ولز در کشور بریتانیا به دنیا آمد، اما همیشه خود را نه ولزی، بلکه انگلیسی می داند. خانواده ی بیل در دوران کودکی او در کشورهای مختلفی از جمله انگلیس، پرتغال و آمریکا زندگی کردند.

بیل ۱۷ ساله بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند و او به همراه پدرش به شهر لس آنجلس در آمریکا نقل مکان کرد. از آن زمان، بیل در آمریکا زندگی کرده است.

بیل در سال ۲۰۱۰ برای دریافت تابعیت آمریکا درخواست داد و سرانجام در سال ۲۰۱۴ رسماً شهروند آمریکا شد.

۴- میلا کونیس- اوکراین

میلا کونیس در شهر چرنیوتسی ِ جمهوری شوروی سوسیالیستی اوکراین به دنیا آمد، یعنی زمانی که کشور اوکراین بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود. به گفته ی کونیس، پدر و مادر او گرچه فقیر نبودند اما تصمیم به ترک کشورشان گرفتند چون در آنجا هیچ آینده ای برای میلا و برادرش نمی دیدند.

به همین دلیل وقتی میلا ۷ سال داشت و هنوز کلمه ای انگلیسی بلد نبود، خانواده ی او با تنها ۲۵۰ دلار سرمایه، به شهر لس آنجلس در آمریکا مهاجرت کردند. میلا ۹ ساله بود که به کلاس بازیگری رفت و بعد از آن تصمیم گرفت یک بازیگر حرفه ای شود.

زبان مادری میلا و زبانی که در خانواده ی او صحبت می شود روسی است، گرچه او به زبان انگلیسی هم تسلط دارد. کونیس هم تابعیت اوکراینی دارد و هم تابعیت آمریکایی.

۵- متیو پری- کانادا

متیو پری در شهر کوچکی به نام ویلیامز تاون در ایالت ماساچوست ِ آمریکا، از پدری آمریکایی و مادری کانادایی متولد شد. متیو هنوز یک ساله نشده بود که پدر و مادرش از هم جدا شدند و مادرش او را به خود به شهر اتاوا در استان انتاریوی کانادا برد.

پری ۱۵ ساله بود که به شهر لس آنجلس در آمریکا نقل مکان کرد تا به همراه پدرش در آنجا زندگی کند. در همان دوره بود که پری به بازیگری علاقمند شد و تصمیم گرفت این حرفه را شروع کند.

حالا پری گرچه در لس آنجلس اقامت دائم دارد اما هم از تابعیت کانادایی برخوردار است و هم تابعیت آمریکایی.

۶- بروس ویلیس- آلمان

بروس ویلیس در شهر کوچکی به نام ایدار اوبرشتاین در آلمان غربی به دنیا آمد. مادر او آلمانی و پدرش سربازی آمریکایی بود. در سال ۱۹۵۷ یعنی زمانی که بروس تنها ۲ سال داشت، پدرش از ارتش اخراج شد و تصمیم گرفت خانواده اش را به ایالت نیوجرسی ِ آمریکا ببرد. در همان جا بود که ویلیس از دبیرستان فارغ التحصیل شد و اولین نقشش را در کلاس های تئاتر دانشگاه بازی کرد.

۷- شارلیز ترون- آفریقای جنوبی

شارلیز ترون در شهر کوچکی به نام بنونی در منطقه ی ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به دنیا آمد. او در مزرعه ی خارج از شهر پدر و مادرش بزرگ شد و همیشه آرزو داشت روزی یک رقصنده ی باله شود. ترون ۱۶ ساله بود که یک سالی را برای انجام کار مدلینگ در اروپا گذراند. بعد از آن، او و مادرش به آمریکا مهاجرت کردند.

ترون در سال ۲۰۰۷ شهروند آمریکا شد اما تابعیت آفریقای جنوبی خود را هم نگه داشت. زبان اول او آفریقایی است، گرچه او به زبان انگلیسی هم تسلط دارد.

۸- کالین فارل- ایرلند

کالین فارل در منطقه ی کستال ناکِ شهر دوبلین، پایتخت ایرلند به دنیا آمد. بعد از گذراندن دوران کالج، فارل به یک مدرسه ی تئاتر رفت و در چند فیلم و سریال تلویزیونی نقش آفرینی کرد. اما در سال ۲۰۰۰ بود که فارل به هالیوود راه پیدا کرد، یعنی زمانی که جوئل شوماخر، کارگردان مشهور هالیوودی، او را برای نقش اصلی فیلم جنگی اش، «تایگرلند» (Tigerland) انتخاب کرد.

۹- رایان گاسلینگ- کانادا

رایان گاسلینگ در استان انتاریوی کانادا به دنیا آمد و دوران کودکی خود را هم در آنجا سپری کرد. پدر و مادر او، هر دو اصلیتی فرانسوی کانادایی با ریشه هایی آلمانی، انگلیسی، اسکاتلندی و ایرلندی داشتند.

گاسلینگ به بازیگری و سینما علاقمند شد و تصمیم گرفت یک لهجه ی خاص برای خودش بسازد چون احساس می کرد لهجه ی کانادایی اش به اندازه ی کافی «پر قدرت» نیست.

گاسلینگ کار بازیگری را از سن ۱۲ سالگی شروع کرد و در کانادا، آمریکا و نیوزلند به بازیگری پرداخت تا آنکه در ۱۹ سالگی تصمیم گرفت حرفه ی بازیگری را به طور جدی پی بگیرد و در آمریکا ساکن شود.

بیشتر بخوانید:

سلبریتی هایی که نمی دانستید از مهاجران آمریکا هستند

سلبریتی هایی که نمی دانستید پناهنده هستند

با ثروتمندترین مهاجران امریکا آشنا شوید

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود