برنده امسال معتبرترین مسابقه نمایش سگ در آمریکا اعلام شد

برنده امسال معتبرترین مسابقه نمایش سگ در آمریکا اعلام شد

یک سگ نژاد پکینز به نام واسابی، برنده ی صد و چهل و پنجمین دوره از مسابقات سالانه ی نمایش سگ وستمینستر کنل کلاب در آمریکا شده است.

مسابقه نمایش سگ وستمینستر بعد از مسابقات اسب دوانی دربی کنتاکی، قدیمی ترین رویداد ورزشی در آمریکا است که از نخستین بار تا کنون بی وقفه برگزار شده است. این مسابقه جنگ های جهانی، همه گیری های قبلی دنیا و رکودهای اقتصادی را پشت سر گذاشته است. سال گذشته، به خاطر همه گیری کرونا، این رویداد به ماه ژوئن موکول شد.

این مسابقه امسال در روستای تارتاون در ایالت نیویورک ِ آمریکا برگزار شد. این نخستین باری بود که این رقابت در خارج از باغ مدیسون ِ نیویورک برگزار می شد، باغی که از ۱۸۷۷ هر ساله محل برگزاری این مسابقه بود. امسال به دلیل همه گیری کرونا محل برگزاری مسابقه تغییر یافت.

علاوه بر این، بانیان برگزاری اش می گویند این رقابت قدیمی ترین مسابقه نمایش سگ پخش شده از تلویزیون آمریکا هم محسوب می شود.

برنده ی این دور از مسابقات روز یکشنبه اعلام شد.

نکته ی جالب آن بود که بعضی از سگ های شرکت کننده ی مسابقه ی امسال از نوادگان سگ هایی بودند که در دوره های قبلی مسابقه شرکت کرده بودند.

واسابی، برنده ی امسال، هم که توانست با کنار زدن رقیبان خود عنوان اصلی این مسابقه را از آن خود کند، از خانواده ای پرافتخار است. پدربزرگ او، ملاچی، در سال ۲۰۱۲ و پدرش، پیک ویک، هم در سال ۲۰۱۷ برنده ی این مسابقه شدند. در حقیقت می شود گفت برنده شدن در خون این سگ است!

این سگ ۶ کیلوگرمی ۲۳ سانتیمتر قد و ۳ سال سن دارد و پرورش دهنده ی او، دیوید فیتزپاتریک در روز اعلام برنده ی مسابقه گفت او و واسابی این پیروزی را جشن خواهند گرفت.

ملاچی، پدربزرگ واسابی را هم فیتزپاتریک پرورش داده بود.

 

بیشتر بخوانید:

پشمالوهای میلیونر؛ با حیوانات خانگی آشنا شوید که ثروت عظیم صاحبانشان را به ارث بردند

اگر سگ و گربه دارید این گیاهان را در خانه نگه ندارید

چرا سگ ها به بعضی ها پارس می کنند و به بعضی ها نه؟

بانی سگ سخنگو که سوژه تحقیقات دانشمندان شده + ویدئو

تصاویری تماشایی از شباهت جالب و عجیب سگ ها به صاحبان خود

در مواجهه با سگ های ولگرد چطور جان خود را حفظ کنیم؟

سگ خودکفایی که هر روز به تنهایی با اتوبوس به پارک می رود

هر سال زندگی سگ ها معادل چند سال زندگی انسان ها است؟

هکتور؛ سگ بولداگی که آلمانی و انگلیسی می فهمد

منبع: cnn ، insider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود