ترامپ ها چقدر ثروت دارند و آن را خرج چه چیزهایی می کنند؟

ترامپ ها چقدر ثروت دارند و آن را خرج چه چیزهایی می کنند؟

ثروت خالص دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، در حال حاضر ۳/۱ میلیارد دلار تخمین زده می شود. با این حال، طبق تخمین های سایت فوربس در ماه مارس ۲۰۱۸، این ثروت میلیاردی از زمان آغاز به کار ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا یعنی از ژوئن ۲۰۱۷، با کاهشی ۴۰۰ میلیون دلاری رو به رو بوده است.

اما فرزندان بزرگ دونالد ترامپ چقدر ثروت دارند؟ طبق شنیده ها، اریک ترامپ بین ۱۵۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون دلار، دونالد ترامپ جونیور ۲۰۰  میلیون دلار و تیفانی ترامپ ۶۰۰ هزار دلار دارند. ایوانکا ترامپ هم که کسب و کار خودش را دارد، از بیشترین ثروت در میان فرزندان رئیس جمهور آمریکا برخوردار است، به طوری که طبق تخمین های سایت سی ان ان در سال ۲۰۱۷، او و همسرش، جرد کوشنر، ۷۶۲ میلیون دلار ثروت دارند. این تخمین ها بر اساس اسناد مالی ای بود که توسط کاخ سفید منتشر شده بود.

بنابراین خانواده ترامپ در مجموع احتمالاً بیشتر از ۴ میلیارد دلار ثروت دارند.

در ادامه می خواهیم ببینیم ترامپ ها این ثروت عظیم را چطور خرج می کنند.

ثروت خانواده ترامپ
ثروت حال حاضر دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا، ۳/۱ میلیارد دلار تخمین زده می شود. با این حال طبق تخمین های سایت فوربس در ماه مارس ۲۰۱۸، این ثروت میلیاردی از زمان آغاز به کار ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا یعنی از ژوئن ۲۰۱۷، با کاهشی ۴۰۰ میلیون دلاری رو به رو بوده است.
طبق گزارشات مالی رسمی دونالد ترامپ، او از ژوئن ۲۰۱۶ تا بهار ۲۰۱۷، درآمدی در حدود ۵۹۷ میلیون تا ۶۶۷ میلیون دلار داشته.
ترامپ حدود ۱۷۰ میلیون دلار از ثروت خود را از کسب و کارهای مرتبط با برند خودش یعنی هتل های زنجیره ای و محصولات «ترامپ» به دست آورده.
۳۲۰ میلیون دلار از ثروت ترامپ را پول نقد و دارایی های شخصی تشکیل می دهد که از این میان، ۱۴۰ میلیون دلار، پول نقد و دارایی های نقدی است.
طبق اعلام کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ، او قبل از پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ۶۶ میلیون دلار از ثروت شخصی اش را صرف کمپین انتخاباتی خود کرد.
در آن زمان، ترامپ اغلب با استفاده از ناوگان هوایی عظیم الجثه ی خود به نقاط مختلف آمریکا سفر می کرد. طبق شنیده ها، او در گذشته یک هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را به قیمت ۸ میلیون دلار خریداری کرده بود که در سال ۲۰۱۰، یک بوئینگ ۷۵۷ را جایگزین آن کرد. طبق گفته ها، ترامپ این هواپیما را از پل آلن، هم‎مؤسس شرکت مایکروسافت، به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرد.
طبق گزارش سایت NewYorkTimes، بوئینگ ۷۵۷ هر ساعت هزاران دلار سوخت مصرف می کند.
ترامپ یک جت شخصی از شرکت هواپیماسازی «سسنا» دارد که طبق شنیده ها، در سال ۲۰۱۶، نوی آن ۱۵/۳ میلیون دلار و دست دوم آن ۳/۲ میلیون دلار قیمت داشت.
دونالد ترامپ ۳ هلیکوپتر شخصی از شرکت هواپیماسازی «سیکورسکی» هم دارد. یک هلیکوپتر سیکورسکی دست دوم مدل S-76s معمولاً ۵ میلیون تا ۷ میلیون دلار قیمت دارد. علاوه بر این، طبق تخمین ها، ترامپ ۷۵۰ هزار دلار هم صرف بازسازی فضای داخلی جدیدترین هلیکوپتر خود کرد. همه ی بخش های فلزی داخل هلیکوپتر با روکشی از طلای ۲۴ عیار پوشانده شدند.
در مجموع، دو هواپیما و سه هلیکوپتر ترامپ در حال حاضر ۳۲ میلیون دلار ارزش دارند.
دونالد ترامپ یک کلکسیون ماشین هم دارد. طبق شنیده ها، او یک رولزرویس قدیمی مدل Silver Cloud، یک رولز رویس مدل Phantom (که قیمت آن از ۵۰۰ هزار دلار شروع می شود)، یک میباخ، یک فراری و یک مرسدس بنز مدل ۳۶۰۰ دارد. علاوه بر این، گفته می شود او یک مک لارن مدل SLR هم به قیمت ۴۵۵ هزار دلار برای همسرش، ملانیا ترامپ، خریداری کرده.
ترامپ علاقه ی زیادی به کت و شلوارهای برند ایتالیایی «بریونی» دارد که بین ۵،۲۵۰ تا ۶،۹۰۰ دلار قیمت دارند.
دونالد ترامپ در گذشته در یک شوی تلویزیونی به نام The Apprentice مجری گری می کرد. کت و شلوارهایی که ترامپ در این برنامه به تن می کرد را همین برند به طور رایگان در اختیار او می گذاشت. اما در زمان برگزاری کمپین انتخاباتی اش او دیگر هزینه ی کت و شلوارهای بریونی اش را پرداخت می کرد.
ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا هم علاقه ی زیادی به لباس های گران قیمت دارد. او بارها با لباس های گران قیمتی دیده شده، از پیراهن ۲،۰۹۵ دلاری برند «ژیوانشی» گرفته تا لباس شب ۷،۹۹۵ دلاری برند «مونیک لولیه». البته تمامی این ها در برابر کت ۵۲ هزار دلاری برند «دولچه و گابانا»ی او بسیار ارزان قیمت به نظر می رسند.
ملانیا از برندهای ارزان قیمت تری که لباس هایی به سبک غیر رسمی تر دارند هم در موقعیت های مختلفی استفاده کرده، مثل برند «کانورس» که کمتر از ۵۰ دلار قیمت دارد.
بانوی اول آمریکا میکاپ آرتیست شخصی خودش را دارد. نیکول بریل، میکاپ آرتیست شخصی ملانیا، یک بار در مصاحبه ای از تصمیم همسر رئیس جمهور آمریکا برای برپایی یک اتاق آرایش مخصوص در کاخ سفید خبر داده بود. ملانیا یک آرایشگر موی اختصاصی هم دارد که کار آرایش موهای بانوی اول آمریکا را در کاخ سفید انجام می دهد و در سفرهای ملانیا ترامپ هم همراه او است.
ملانیا خود را یک مادر تمام وقت می داند و دوست ندارد برای پرستار بچه پول خرج کند. در سال ۲۰۱۳، او در مصاحبه ای اظهار کرد که خودش به تن پسرش، بارون، کت و شلوار می کند و از کرم مرطوب کننده ی برند خودش به نام Caviar Complex C6 برای مرطوب کردن پوست او استفاده می کند. در زمان انجام این مصاحبه، بارون ۷ سال داشت.
در آن زمان، بارون در نیویورک به مدرسه ی دستور زبان و پیش دبستانی «کلمبیا» می رفت که شهریه ی سالیانه ی آن ۴۰ هزار دلار است. بعد از آن، طبق گزارش وبسایت TheWashingtonPost، بارون به مدرسه ی اسقفی «سنت اندروز» در مری لند رفت که شهریه ی سالیانه ی آن هم ۴۰ هزار دلار است.
ترامپ، ملانیا و بارون، پیش از نقل مکان به کاخ سفید، در پنت هاوس ۵۷ میلیون دلاری برج «ترامپ» زندگی می کردند. طبق شنیده ها، دونالد ترامپ مدعی شده این پنت هاوس ۳،۰۶۵ متر مربع مساحت دارد، در حالی که اسناد شهری مساحت این ملک را ۱،۰۲۱ متر مربع نشان می دهد.
ترامپ ها املاک دیگری هم دارند، مثل ملک خصوصی «لو شاتو دی پالمی» در یکی از جزایر دریای کارائیب به نام سنت مارتین که ۱۵ میلیون دلار قیمت دارد و یا عمارت ۱۳ میلیون دلاری آن ها در شهر بورلی هیلز ایالت کالیفرنیا.
خانواده ی ترامپ یک عمارت ۳،۶۲۳ متر مربعی هم در منطقه ی بدفورد نیویورک به نام «سون اسپرینگز» دارند که طبق شنیده ها آن را به قیمت ۷/۵ میلیون دلار خریداری کردند و از آن به عنوان استراحتگاه خانوادگی خود استفاده می کنند. طبق گفته ها، این ملک حالا ۲۴ میلیون دلار ارزش دارد.
ترامپ ها دو خانه هم در منطقه ی استرلینگ ایالت ویرجینیا دارند که در مجموع ۱/۵ میلیون دلار قیمت دارند. سه خانه ی دیگر خانواده ی ترامپ در منطقه ی پالم بیچِ ایالت فلوریدا واقع شده که در مجموع ۳۶ میلیون دلار ارزش دارند.
اما عمده ی ثروت دونالد ترامپ در فهرست بلندبالای املاک شخصی او نفهته. نزدیک به ۱/۴۷ میلیارد دلار از ثروت ترامپ را املاک او در نیویورک تشکیل می دهد، شهری که ترامپ در آنجا ۹ خانه دارد. دونالد ترامپ ۶ ملک هم در بیرون نیویورک دارد که مجموعاً ۶۳۰ میلیون دلار ارزش دارند.
زمین ها و باشگاه های گلف ترامپ در نقاط مختلفی، از آمریکا گرفته تا اسکاتلند و ایرلند، مجموعاً ۵۵۰ میلیون دلار ارزش دارند.
ترامپ در شهر پالم بیچ ایالت فلوریدا یک عمارت ۶۸،۷۹۶ متر مربعی به نام «مارالاگو» دارد که طبق شنیده ها، آن را به قیمت ۱۰ میلیون دلار خریداری کرده. این عمارت ۵۸ اتاق خواب، ۳۳ حمام و دستشویی، ۱۲ شومینه و ۳ پناهگاه ضد بمب دارد.
علاقه به املاک در خانواده ی ترامپ موروثی است. گزارشات منتشر شده در سال ۲۰۱۶ نشان داد اریک ترامپ، پسر دونالد ترامپ و همسرش لارا، طبق شنیده ها، ۲ خانه دارند؛ یک آپارتمان ۲،۰۳۵۰،۵۰۰ دلاری در یکی از ساختمان های متعلق به دونالد ترامپ به نام Trump Parc East و همینطور خانه ای در منطقه ی وستچستر نیویورک.
دونالد ترامپ جونیور هم مانند برادرش، در منطقه ی منهتن نیویورک ملک دارد. او ۲ آپارتمان به قیمت های ۱/۵ میلیون و ۱/۱۲۵ میلیون دلار در ساختمانی به نام Sovereign دارد. طبق شنیده ها، دونالد ترامپ جونیور این دو آپارتمان را در هم ادغام کرده است.
هر دو برادر ید طولایی در شکار دارند، تفریحی که می تواند بسیار گران قیمت باشد. یک دوره ی ۱۴ روزه شکار کرگدن می تواند ۶۶،۷۹۰ دلار هزینه داشته باشد.
ایوانکا ترامپ هم کسب و کار خودش را دارد. طبق اسناد منتشره توسط کاخ سفید، از ۱ ژوئن ۲۰۱۶ تا ۳۱ مه ۲۰۱۷، ایوانکا دست کم ۱۳/۵ میلیون دلار کسب درآمد کرده بود. بیش از ۵ میلیون این درآمد از برند «ایوانکا ترامپ»، بیش از ۲/۵ میلیون دلار آن از سازمان «ترامپ» و حدود ۸۰۰ هزار دلار آن از انتشار کتاب و فعالیت های تلویزیونی ایوانکا به دست آمده بود.
ایوانکا ترامپ و همسرش، جرد کوشنر، در مجموع، دست کم ۲۰۷ میلیون دلار ثروت دارند، اما طبق برخی اسناد و مدارک، مبلغ دارایی های آن ها احتمالاً بیشتر از ۷۶۲ میلیون دلار است.
در میان اموال و دارایی های ایوانکا و جرد، یک کلکسیون هنری ۲۵ میلیون دلاری هم وجود دارد.
طبق گمانه زنی برخی رسانه ها، مراسم عروسی این زوج دست کم ۱ میلیون دلار هزینه داشته. این مراسم در سال ۲۰۰۹ در باشگاه گلف ملی «ترامپ» برگزار شد.
بعد از نقل مکان دونالد ترامپ به کاخ سفید، ایوانکا ترامپ و جرد کوشنر هم به واشنگتن دی سی آمدند و طبق شنیده ها، یک خانه ی ۵/۵ میلیون دلاری را اجاره کردند. ایوانکا و همسرش در یکی از برج های دونالد ترامپ به نام Trump Park Avenue هم یک پنت هاوس ۴ اتاق خوابه دارند.
ایوانکا هم مانند مادرخوانده اش، ملانیا ترامپ، در استایل خود، هم از لباس های گران قیمت استفاده می کند و هم لباس هایی از برندهای ارزان قیمت تر؛ از پیراهن و کت ۶،۲۸۰ دلاری برند «اسکار دلا رنتا» گرفته تا پیراهن ۸۷۰ دلاری برند «رکساندا» و پیراهن ۳۵ دلاری برند «تارگت» از خط تولید ویکتوریا بکهام.
هزینه ی تحصیل تیفانی ترامپ را همیشه پدرش، دونالد ترامپ پرداخت کرده. تیفانی دوره ی کارشناسی خود را در دانشگاه پنسیلوانیا گذارند و حالا در دانشگاه حقوق جورج تاون درس می خواند که تحصیل در آن بیشتر از ۵۸ هزار دلار هزینه دارد. او در سال ۲۰۲۰ از دانشگاه فارغ التحصیل خواهد شد.
تیفانی زمانی که مشغول درس و دانشگاه نباشد، اوقات فراغت خود را در سفر سپری می کند، از سفر با کشتی تفریحی به ایتالیا و گشت و گذار در بوداپست، پایتخت مجارستان گرفته تا گذران تابستان در شهر ساوت همپتون انگلستان و سفر به کشور باهاما.
تیفانی هم بارها در مراسم های رسمی، با لباس های گران قیمت دیده شده که دوخت سفارشی دارند؛ از کفش های ۷۲۵ دلاری برند «آکوازارا» گرفته تا لباس هایی با دوخت سفارشی از دیزاینری به نام دنیل باشو که لباس های شب او می تواند هزاران دلار قیمت داشته باشد.
اینکه دونالد ترامپ تا به حال چه میزان فعالیت بشر دوستانه داشته مسأله ای مورد بحث است، اما در سال ۲۰۰۹، او و ملانیا بین ۵ هزار تا ۹،۹۹۹ دلار به لیگ ورزشی پلیس شهر نیویورک اهدا کردند. در سال ۲۰۱۷ هم ترامپ ۱ میلیون دلار از ثروت شخصی خود را به کمک رسانی به خاطر خسارات ناشی از توفان هاروی اختصاص داد.

بیشتر بخوانید:

گشتی در میان املاک دونالد ترامپ؛ از پنت هاوس مطلا تا میزبانی از قذافی

از راکفلر تا دونالد ترامپ؛ ثروتمندترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده

در صورت طلاق دونالد ترامپ و ملانیا چه اتفاقات و توافقاتی صورت خواهد گرفت؟

کندوکاوی در ریشه آلمانی اسکاتلندی دونالد ترامپ ؛ ترامپ های مهاجر چطور از آمریکا سردر آوردند؟

گشتی در «برج ترامپ»، خانه و دفتر کار سابق دونالد ترامپ؛ غول تجاری منهتن قربانی جنجال های بی پایان رئیس جمهور آمریکا

سلسله ترامپ ها؛ نگاهی به ابعاد زندگی کلی خانواده «دونالد ترامپ»، رییس جمهور ایالات متحده

برنامه روزانه «دونالد ترامپ»؛ از خواب کم و شروع روز بدون صبحانه تا پرخوری شبانه

با خواهر و برادرهای دونالد ترامپ آشنا شوید؛ از خواهر قاضی تا برادر الکلی

همه چیز درباره سفرهای رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا؛ از اقدامات حفاظتی ویژه تا هزینه های سرسام آور

ثروت ۱٫۱ میلیارد دلاری «ایوانکا ترامپ» و «جرد کوشنر» چگونه بدست آمده است؟

۲۰ نکته جالب در مورد زندگی ایوانکا ترامپ که باید بدانید

واقعیاتی درباره «تیفانی ترامپ»، دختر کمتر شناخته شده رئیس جمهور آمریکا

حقایقی درباره ملانیا ترامپ، بانوی مرموز کاخ سفید

یک صبح تا شب با بانوی اول امریکا؛ روزهای ملانیا ترامپ چطور سپری می‎شود؟

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • Hamed شهریور ۱۷, ۱۳۹۸

    وووو… عجب خاندان قدرتمندی برای خودشون ساختن.
    شوخی نیست اینهمه قدرت و نفوذ دارند. فقط توجه کنید با این همه شوکت، یک درصد غرور بعضی ها رو ندارند_____