سریال «آقازاده» کدام شخصیت‌های سیاسی را هدف گرفته است؟

سریال «آقازاده» کدام شخصیت‌های سیاسی را هدف گرفته است؟

سریال آقازاده به کارگردانی بهرنگ توفیقی، کلکسیونی از ستارگان سینما و تلویزیون را جمع کرده است تا برشی از یک واقعیت در اقتصاد و سیاست امروز ایران داشته باشد و آن جولان ژن خوب ها و خانم زاده ها و آقازاده ها.

جولان ژن خوب ها و آقا زاده ها و خانم زاده در اقتصاد و سیاست ایران در ۲۰ سال اخیر به طرز چشمگیری افزایش یافته است و دایره فعالیت آن ها از بورس تا واردات و صادرات و مافیای کنکور وغیره، گسترش یافته است. از سید محمد هادی رضوی (داماد وزیر تعاون) تا دکتر شبنم نعمت زاده (دختر وزیر صمت و ملکه داروی ایران تا همسرش (علی اشرف ریاحی) که فراری شده است)، بخشی از واقعیت های پیدا و ناپیدای جولان آقازاده ها و خانم زاده ها در ایران است که دادگاه مبارزه با مفسدان اقتصادی در سال های اخیر، تلاش کرده تا به پرونده بعضی از چهره های دانه درشت ورود کند و بعضی نیز با محکومیت های سنگین روبرو شدند.

سریال آقازاده با همه محدودیت هایی که دارد، تلاش می کند تا بخشی از واقعیت ها را در قالب یک داستان، روایت کند. داستانی که در هر قسمت، چهره معماگونه شخصیت های داستان نمایان می شود. بعضی از رسانه ها، تلاش کردند تا شخصیت های سریال آقازاده را با واقعیت هایی که در بیرون وجود دارد، تطبیق دهند.

روزنامه فرهیختگان در تطبیق برخی شخصیت های سریال آقازاده با شخصیت ها و چهره های سیاسی، به موارد زیر اشاره می کند. از نظر فرهیختگان، سینا مهراد که در نقش حامد حضور دارد، شبیه رسول قهرمانی، نماینده دادستان تهران است که در جلسات رسیدگی به محاکمه چهره های دانه درشت، کیفرخواست را قرائت می کند.

سینا مهراد، جوانی جسور است. در برابر مفسدان قد علم کرده و مثل رسول قهرمانی که مدام او را در دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی مشاهده می کنیم و اسنادی از مفسدان رسانه ای می کند، تلاش می کند تا دنبال عدالت باشد. از نظر فرهیختگان، جمشید هاشم پور، که در نقش حاج حسن است، ما را به یاد پرونده اکبر طبری، سلطان رشوه ایران (معاون اجرایی سابق دفتر ریاست قوه قضاییه) می اندازد که از رسول دانیال زاده، رشوه های سنگین گرفته است. حاج حسن، مثل اکبر طبری دنیای واقعی، کار چاق کن است.

اکبر طبری در دادگاه

اکبر طبری در کنار آیت الله آملی لاریجانی و دکتر حریرچی وزیر بهداشت دولت روحانی پیش از بازداشت

سریال آقازاده

جمشید هاشم پور در سکانسی در سریال آقازاده که شباهت چهره ای با اکبر طبری در دادگاه بررسی فساد در حوزه ریاست قوه قضاییه دارد

از مدیران ارشد یک نهاد است. خدمت می کند و در وقت گرفتاری نیما خان، با وساطت دکتر بحری (پدر نیما خان)، پرونده را دست بازپرسی آشنا می سپارد. نیما بالاخره با وثیقه آزاد می شود. جمشید خان هاشم پور (جمشید آریا سابق)، روزگاری سلبریتی سینمای ایران بود و اکنون نیز یادآور نقش اکبر طبری رشوه بگیر.

دیبا زاهد که در سریال آقازاده در نقش سارا حاضر شده است، یادآور پرونده قتل میترا استاد (همسر دوم شهردار سابق تهران دکتر نجفی) است. از قسمت ۵ سریال آقازاده، شباهت هایی بین دیبا زاهد با خانم میترا استاد مقتول می توان پیدا کرد. شعار فیلم چه بود؟ این قصه با خون تمام می شود!!

مهدی سلطانی سروستانی، در نقش دکتر بحری، ما را به یاد محمد علی نجفی می اندازد. شهردار متهم به قتل میترا استاد در حمام خانه اش در سعادت آباد تهران. رابطه مخفیانه دکتر بحری با زنی احتمالا در قسمت های بعدی، هویدا می شود تا ارتباط شخصیت او با کاراکتر دکتر محمد علی نجفی را زنده کند.

مهدی کوشی در نقش الکس در سریال شبکه خانگی آقازاده، یادآور پرونده باند قاچاق دختران است که در مستند پول و پورن به کارگردانی مهدی نقویان دیده ایم. الکس، سردسته باند قاچاق دختران ایران است. برای تن فروشی ان ها را به کشورهای مختلف می برد. الکس واقعی،در مالزی شکار شد.

گزارش‌های مستند روزیاتو از انتصابات، اتهامات و محکومیت‌های آقازاده ها، آقا داماد ها و خانم زاده ها

مطالب مرتبط
۲ نظر

ورود

  • موسوی مرداد ۱۴, ۱۳۹۹

    همشون یکی ان. الان وقت پاکسازیه ایناست. تا خانواده های بعدی بیان بخورن. وقتی چاپیدن و رفتن کانادا نوبت بعدی میرسه.
    همش همینه و بوده و هست و خواهد بود.

    • حسین مرداد ۱۵, ۱۳۹۹

      آره هر روز بک دوزدی جدید هر روز یک اختلاص جدید و…. تنها چیزی که برای ما مردم میمونه همین بدبختی ،گرونی ،نداری ، اینده نا معلوم ، بیکاری ، تورم ، وضعیت اقتصادی و مسئولان دزد نامرد بی حیایی که هیچ چیز به جز زبانشان(به دروغ و دلق) برای مردم حرکت میکند هست