مبلغ و شرایط دریافت وام دانشجویی از مهر ماه ۹۹

مبلغ و شرایط دریافت وام دانشجویی از مهر ماه ۹۹

وام دانشجویی در سال ۱۳۹۹ به دانشجویان مقطع کاردانی تا دکتری پیوسته و ناپیوسته سراسر کشور پرداخت می شود. مبلغ وام دانشجویی ۹۹ ، شرایط دریافت وام دانشجویی ۹۹، کارمزد وام دانشجویی ۹۹ و هم چنین وام هایی که برای مسکن به دانشجویان تعلق میگیرد در این گفتار ارائه شده است.

جزئیات دریافت وام دانشجویی دانشگاه آزاد تا سقف ۴۰میلیون تومان

سرپرست صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده است که سقف وام دانشجویی ۹۹ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ شمسی به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است. بر اساس توافق دانشگاه آزاد با ۲ بانک کشور، تسهیلات دانشجویی به دانشجویان واجد شرایط تعلق میگیرد.

وام دانشجویی ۹۹ به دانشجویان مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی، تا سقف ۵۰ میلیون ریال، وام دانشجویی ۹۹ به دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال، وام دانشجویی ۹۹ به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاداسلامی تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال، وام دانشجویی ۹۹ به دانشجویان رشته های مقطع دکتری تخصصی (PhD) و دکتری حرفه ای تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال است.

کلیه فرآیندهای دریافت وام دانشجویی ۹۹ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از طریق سامانه ساجد به نشانی sajed.iau.ir‌ارائه می شود. اگر دانشجوی دانشگاه آزاد در ۳۱ استان کشور هستید، می توانید با مراجعه به سایت ساجد نسبت به ثبت مشخصات، آپلود مدارک و درج درخواست اقدام کرده تا پیامک های مربوطه برای تکمیل مدارک و دریافت وام از شعب منتخب به شما ارسال شود.

سایت صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد (ساجد)

رئیس دانشگاه پیام نور در مهر ماه اعلام کرد که به دانشجویان دانشگاه پیام نور وام ۲۰ میلیون تومانی اعطا می شود تا در طول ترم، قسطی آن را تسویه کنند. همچنین طرح تجمیع وام های دانشجویی تصویب شده تا فرآیند دریافت آسان باشد. قرار است نظام جدید برای پرداخت تسهیلات مالی به دانشجویان از ترم اول در نظر گرفته شود و باید منتظر خبرهای جدید در این باره از ترم بهمن باشیم.

شرایط دریافت وام دانشجویی ۹۹

برای دریافت وام دانشجویی ۹۹ چه در دانشگاه پیام نور، چه آزاد اسلامی، چه دانشگاه های سراسری بایستی شرایط عمومی و شرط آموزشی را داشته باشید. دانشجویی که خواهان دریافت وام دانشجویی ۹۹ است بایستی به صورت تمام وقت در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده و ترم آخر نباشد.

حداقل واحدهای مجاز در دانشگاه محل تحصیل در سنوات مجاز را گذرانده باشد. وام دانشجوی ۹۹ به دانشجویی که یک ترم مشروط شده باشد، تعلق می گیرد و فرد دانشجو قادر به دریافت وام دانشجویی از طریق سامانه رفاه است.

اما از نصف مبلغ وام دانشجویی می تواند استفاده کند. اگر ۲ ترم پشت سر هم مشروط شده باشید، از دریافت وام دانشجویی ۹۹ محروم هستید. وام خرید لپ تاپ و گوشی هوشمند طبق اعلام رئیس صندوق رفاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صورت تایید معاونت دانشجویی دانشگاه در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار میگیرد.

وام دانشجویی دانشجویان رشته های گروه علوم پزشکی 

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت،  درمان و آموزش پزشکی در شهریور ۹۹ گفته بود که از ابتدای مهرماه ۹۹ که ابلاغ اعتبارات را خواهیم داشت، وام تحصیلی برای دانشجویان مجرد ۵۰ درصد، دانشجویان متأهل ۶۵ درصد، وام مسکن دانشجویان گروه علوم پزشکی سراسر کشور بسته به شهرهای مختلف بین ۲۰ تا ۳۵ درصد، وام ودیعه مسکن تا ۳۵ درصد و وام‌های ضروری تا سقف ۷۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

وام دانشجویی ۹۹

تصویر ایندکس سایت صندوق رفاه دانشجویی برای ثبت نام وام دانشجویی ۹۹

توجه داشته باشید که طبق اعلام صندوق رفاه دانشجویی در سال ۹۹ به منظور دریافت وام دانشجویی ۹۹ بایستی متقاضی دریافت وام حتما شماره موبایلی وارد سامانه کند که سیم کارت فعال به نام شخص متقاضی وام باشد. نام کاربری شما در سامانه صندوق رفاه دانشجویی، کد ملی ۱۰ رقمی بوده و بدون فاصله باید وارد شود. برای دریافت وام دانشجویی ۹۹ نباید مشغول به کار باشید. اگر برای شما از طریق یک کارفرما در سطح کشور، بیمه اجباری رد می شود، مشمول دریافت وام دانشجویی ۹۹ نخواهید بود.

به منظور ثبت نام دانشجویان ، بایستی  به بخش ثبت نام بروید و فرم زیر را پر کنید.  اگر شما دارای دفترچه اقساط از سامانه سجاد باشید، بایستی اصل اسناد دفترچه های پرداختی به صندوق رفاه یا نردیک ترین دانشگاه محل زندگی خود بوده و از آنجا می توانند مراحل تسویه حساب را پیگیری کنند.

وام دانشجویی ۹۹

تصویر بخش اول ثبت نام در صندوق رفاه دانشجویی برای دریافت تسهیلات دانشجویان

چرا که سامانه استعلام شاغلین از سازمان های ذیربط، بر اساس کد ملی شما، استعلامات لازم را انجام می دهد. اگر سامانه به شما اعلام کرد که مشمول دریافت وام دانشجویی ۹۹ نیستید و مشغول به کار هستید، می توانید نامه ای ممهور به مهر و امضا کارفرما (کد کارگاه ادعایی) ارائه کرده و به دانشگاه بدهید تا نشان دهد که بیمه پرداز اجباری نیستید و حقوق بگیر نمی باشید.

پرتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان در نشانی bp.swf.ir‌ در دسترس است. همه اطلاعات مربوط به وام دانشجویی ۹۹ و شرایط دریافت وام دانشجویی ۹۹ و مبلغ اقساط وام دانشجویی ۹۹ را در سایت پرتال صندوق رفاه دانشجویان مشاهده کنید.

وام دانشجویی ۹۹

چند نکته مهم 

  • وام ویژه دانشجویان دکتری از صندوق رفاه و بانک توسعه تعاون قابل پیگیری است.
  • اگر وام دکتری شما پرداخت نشده است از صندوق رفاه دانشگاه خود پیگیری کنید.
  • در یک ترم قادر به دریافت چند وام دانشجویی نیستید.
  • اگر همزمان دانشجو هستید و بیمه بیکاری دریافت می کنید، مشمول دریافت تسهیلات دانشجویی نخواهید بود.
  • مراحل دریافت تسهیلات باید توسط متقاضی تسهیلات طی شود و سپس با اعلام شماره شبا و حساب بانکی، تسهیلات به حساب وی واریز شود.
  • زمان دقیق واریز را از صندوق رفاه استعلام کنید.
  • لینک ثبت نام وام دانشجویی معمولا ۲ بار در طول سال فعال می شود. وام ضروری به دانشجویان شهریه پرداز، تعلق نمی گیرد.

اگر برای هر نوع تسهیلات مالی و آموزشی و حقوقی با وزارت علوم یا دانشگاه آزاد یا دانشگاه پیام نور به مشکلی برخوردید، مراتب را به سازمان بازرسی کل کشور اطلاع دهید.

تحصیل در کلیه رشته های مقطع ارشد و دکتری دانشگاه های نروژ به زبان انگلیسی در صورت داشتن آیلتس ۶.۵ از ۹ ، رایگان است. تحصیل در کلیه دانشگاه های آمریکای شمالی درمقطع دکتری نیاز به GRE یا GMAT داشته تا مستحق دریافت فاند باشید. برای تحصیل رایگان دردانشگاه های مطرح جهان در سال ۱۴۰۰ شمسی به بعد، داشتن آیلتس و تافل و نمره جی آر ایی خوب و CV-SOP-LOR الزامی است.

مطالب مرتبط
یک نظر

ورود